Marka osobista to coś więcej niż to, co widzą inni na Twoim profilu społecznościowym. To całokształt wrażeń, wartości i kompetencji, które reprezentujesz – w pracy, w relacjach z ludźmi, a także w sposobie, w jaki podejmujesz decyzje
Blog
MARKETEGIA. Miejsce, w którym znajdziesz wiedzę, inspirację i motywację, aby lepiej prowadzić marketing i mądrzej rozwijać markę. Strategicznie!
Galileusz powiedział: „Człowieka nie można niczego nauczyć. Można mu tylko pomóc odkryć to w sobie”. Aby skutecznie budować swoją markę osobistą, konieczne jest poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz talentów. Świadomość siebie to fundament świadomego życia i sukcesu zawodowego.
Poznaj teorię konsumpcji symbolicznej i dowiedz się, jak tożsamość konsumentów wpływa na ich decyzje zakupowe. Zrozum, dlaczego produkty są wybierane nie tylko dla funkcjonalności, ale także ze względu na ich znaczenie symboliczne. Odkryj skuteczne strategie marketingowe, które uwzględniają dynamikę tożsamości w erze cyfrowej
W procesie budowania strategii marketingowej, audyt jest kamieniem milowym, który tworzy marki/organizacji “tu i teraz” ale również “teraz i tam”. Stanowi swoisty pas startowy ale jednocześnie wskazuje kierunek lotu. A jeśli brakuje pasa, to trudno oczekiwać, że samolot zwany firmą wzbije się w przestworza.
Zmiana nie zaczyna się od kartki papieru i wielkiego planu, ale od małej idei w głowie. A co najczęściej zmieniamy? Postawy. Wobec kogoś lub czegoś. Rezygnujemy z jakiegoś działania, albo podejmujemy decyzję o wejściu w nowy projekt.
Masz do zaoferowania świetny produkt, znasz na pamięć jego cechy, zalety i korzyści, wierzysz, że znacząco zmieni życie klientów, więc czas rozpocząć sprzedaż. Jeśli oczami wyobraźni widzisz już przeskakujący licznik zamówień i pęczniejący stan konta, upewnij się, czy twoja oferta ma wszystko, aby zapewnić ten sukces. Klapa na ostatniej prostej to z pewnością nie to, czego oczekujesz prawda?
Ale o czym jest "Oppenheimer"? Czy filmem o bombie atomowej, o walce z komunizmem, o budowaniu zespołów? Dla mnie to przede wszystkim historia o wygrywaniu w ukryciu.
Nie wiem po kim to ma, ale mój najmłodszy syn okrutnie nie lubi przegrywać. Widać, jak gotują się w nim emocje, a cała złość bokiem uchodzi niczym para z garnka. Nie wiem, czy to kwestia ambicji, nauki panowania nad emocjami czy takiego etapu. Ale wiem z kolei, że przegrywać trzeba, i chyba warto się z tego cieszyć.
Zrozumienie aspektów konsumpcji symbolicznej może pomóc w budowaniu silniejszych relacji z klientami. W kontekście marketingu, konsumpcja symboliczna wskazuje, że kluczowe jest nie tylko zaspokojenie funkcjonalnych potrzeb klientów, ale również zrozumienie i odzwierciedlenie ich wartości i aspiracji w komunikacji marki