Najważniejsze wiadomości branżowe

Bądź na bieżąco z tym, co ważne. Po prostu.

franczyza

Nowa franczyza na rynku nieruchomości i w sektorze bankowym

Grupa Open Finance, Home Broker i Open Brokers tworzy nową franczyzę na rynku nieruchomości łącząc pod sobą trzy dobrze znane marki. Tym samy rozpoczyna nowy okres zarówno w swojej dotychczasowej działalności, jak i branży nieruchomości. Dotychczas nie było tak silnego gracza z ofertą franczyzową konsolidującego pod sobą branże finansów i nieruchomości.

W krótkiej rozmowie z Grzegorz Dulem – Dyrektorem Zarządzającym Franczyzą pytam o najbliższe plany, mocne strony oferty oraz genezę konceptu na ten biznes.

Jakie są Wasze plany na najbliższy rok?

Pierwsze oddziały franczyzowe zostaną uruchomione pod koniec stycznia 2018 roku. Plany Grupy zakładają otwarcie 25 placówek franczyzowych w 2018 roku, zaś w perspektywie 5-letniej ma ich być docelowo 150. Podczas prac nad mapą oddziałów przyjęto zasadę pełnej transparentności – od początku określono dokładne lokalizacje, gdzie mają powstać placówki franczyzowe. W większych miastach rozpisano plan na poszczególne dzielnice. Daje to gwarancję franczyzobiorcy, że nie otworzy się w przyszłości, „za rogiem”, kolejna podobna placówka oraz dodatkowo Grupa uniknie sytuacji bezpośredniego sąsiedztwa z placówkami macierzystymi (sieci stacjonarnej oraz mobilnej – Open Direct) Open Finance i Home Broker.

Na rynku jest kilka ofert franczyzowych, czym się wyróżniacie?

Franczyza jest powszechnym modelem biznesowym na rynku już od wielu lat, mimo to nasz projekt jest unikatowy. Dajemy dostęp do aż 19 banków, 700 inwestycji deweloperskich, 35 tys. ofert nieruchomościowych w 20 największych portalach internetowych i 23 towarzystw ubezpieczeniowych pod „jednym dachem”. Nikt do tej pory nie połączył w takiej konfiguracji trzech światów – finansów, nieruchomości i ubezpieczeń. Nie bez znaczenia są też przywileje. Przedsiębiorca zainteresowany współpracą z nami otrzymuje bogaty i rozbudowany pakiet przywilejów „na start” oraz stałe wsparcie na kolejnych etapach kooperacji. Franczyzobiorca dostaje de facto gotową usługę, „szytą” stricte pod jego oczekiwania. Oznacza to, że przedstawiciele Grupy Open Finance szukają odpowiedniego lokalu, są w stanie zapewnić ekipę wykończeniową, podstawić meble do wyposażenia oddziału oraz prowadzić inne działania organizacyjne, tak, że partner odbiera placówkę „gotową pod klucz”. Dodatkowo, zapewniona jest pomoc w rekrutacji i szkoleniu początkowym pracowników oddziału franczyzowego, jak i we wszystkich innych aspektach związanych z uruchomieniem i późniejszym prowadzeniem placówki.

Jak wobec podwyżek Otodom zamierzacie ułożyć model dla franczyzobiorców. Czy centralnie będziecie eksportować oferty pokrywając opłatę, czy będzie to koszt własny placówek?

Jesteśmy na etapie rozmów z Otodom co do kwestii planowanych podwyżek. Od wyniku naszych rozmów będzie zależało w którym kierunku pójdziemy z modelem eksportów ofert dla franczyzobiorców.