Najważniejsze wiadomości branżowe

Bądź na bieżąco z tym, co ważne. Po prostu.

serwis

Mapa Transakcji – nowa usługa dla agentów nieruchomości serwisu Otodom.

Serwis Otodom uruchamia nową usługę dla pośredników nieruchomości, która pozwoli
sprawdzać ceny, w jakich sprzedają się nieruchomości w wybranej okolicy. Agenci
nieruchomości otrzymają dostęp do największej w Polsce bazy danych o transakcjach
sprzedaży gruntów oraz lokali.


Stworzyliśmy tę usługę po to, by wspierać agentów w ich codziennej pracy, ustaleniu odpowiedniej ceny nieruchomości i budowaniu relacji z klientami. Możemy teraz udostępniać naszym partnerom nie tylko dane na temat cen ofertowych, ale również wiarygodne informacje o realnych cenach transakcjach. Na rynku nieruchomości taka wiedza ekspercka buduje ogromną przewagę i pozwala wyprzedzić konkurencję – mówi Agata Polińska, Brand Manager serwisu Otodom.

Dane w Mapie Transakcji Otodom pozyskiwane są przede wszystkim ze źródeł publicznych, czyli z państwowych Rejestrów Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN). Składają się na nie przede wszystkim informacje zawarte w aktach notarialnych i operatach szacunkowych.

Nowa usługa powstała w oparciu o technologię dostarczoną przez spółkę Cenatorium, dysponującą unikalną bazą informacji o nieruchomościach i ich otoczeniu. Jest to obecnie największy ogólnopolski rejestr danych o sfinalizowanych transakcjach sprzedaży gruntów niezabudowanych, zabudowanych oraz lokali. Informacje o ponad 3,4 milionach transakcji zostały naniesione na mapę kraju. Pracownicy biur nieruchomości będą mogli korzystać z niej nie tylko stacjonarnie, ale również na urządzeniach mobilnych.

Usługę będzie można uruchomić po zalogowaniu się na konto biura nieruchomości w Otodom. Firma przygotowała trzy rodzaje pakietów dostępowych, najniższy w cenie 49 zł.

Pytanie na #tuiteraz brzmi: jak i czy nowy produkt wpłynie na “notowania” serwisu po ostatnim ruchu z ze zmianą cen abonamentów?