Najważniejsze wiadomości branżowe

Bądź na bieżąco z tym, co ważne. Po prostu.

oprogramowanie startup

Autorskie oprogramowanie do analizy dokumentów

Do analizy dokumentów firma wykorzystuje autorskie oprogramowanie – dzięki niemu jest w stanie tworzyć raporty o stanie prawnym mieszkań na rynku wtórnym i raporty o umowach deweloperskich oraz wiarygodności dewelopera i jego inwestycji.

Raporty prawne tworzone przez Pewny Lokal korzystają z przygotowanej i wgranej do aplikacji, bazy wiedzy o księgach wieczystych i deweloperach (przed startem firmy, jej zespół przy pomocy automatycznych rozwiązań przeanalizował tysiące przykładowych ksiąg wieczystych, umów deweloperskich i prospektów deweloperów).

W zakresie usług technicznych, firma z rekrutowała siatkę techników oraz inżynierów, którzy (na razie na terenie czterech miast) są w stanie odebrać mieszkanie od dewelopera oraz dokonać technicznego przeglądu mieszkania na rynku wtórny (przy tej drugiej usłudze, inżynierowie korzystają z aplikacji, która pozwala im wypełnić raport o stanie technicznym mieszkania).

Kto stoi za firmą?

W skład zespołu Pewnego Lokalu wchodzą prawnicy, inżynierowie oraz programiści. Łączą oni wiedzę o nieruchomościach z dużym doświadczeniem analitycznym i biznesowym, dlatego wiedzą jak wydobywać istotne informacje i je zwięźle przekazywać.

Założyciele Pewnego Lokalu to Krzysztof Przetacznik i Piotr Semeniuk. Pierwszy przez wiele lat doradzał zarządom największych polskich banków i ubezpieczycieli w topowych firmach konsultingowych takich jak Boston Consulting Group. Drugi ma doktorat z prawa ochrony konkurencji i konsumentów, a ostatnie lata spędził w najlepszych warszawskich kancelariach prawnych oraz jako szef działu prawnego Polityki Insight, centrum analitycznego tygodnika Polityka.

Ogólnopolskie ambicje

Założyciele Pewnego Lokalu wierzą, że na polskim rynku brakuje miejsca, gdzie konsument lub indywidualny inwestor może w prosty sposób zlecić sprawdzenie stanu technicznego i prawnego mieszkania oraz budynku. Ambicją Pewnego Lokalu jest sprofesjonalizowanie rynku audytu nieruchomości mieszkalnych. Do tej pory rynek prawnego i technicznego audytu mieszkań był wysoce rozdrobniony (usługi techniczne były wykonywane „po godzinach” przez inspektorów nadzoru, a po analizę prawną trzeba się było udać do tradycyjnej kancelarii). Brakowało jednak ogólnopolskiej i nastawionej na sprzedaż online firmy. Taką firmą ma nadzieję stać się Pewny Lokal.