Najciekawsze rozwiązania w branży #PropTechPL

Znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz,
aby wybrać właściwą drogę  w nieruchomościach.

Urban.one – automatyczna wycena nieruchomości

Zobacz produkt

Automatyczna wycena nieruchomości lub mieszkania. Szybki i prosty sposób na sprawdzenie jaka jest prawdziwa wartość posiadanego mienia.

Czym jest aplikacja i jaki problem rozwiązuje?

urban.one to narzędzie on-line pozwalające każdemu kupującemu lub sprzedającemu mieszkanie, łatwo i szybko sprawdzić, ile jest ono faktycznie warte. Serwis obejmuje swoim zasięgiem już 70 proc. polskiego rynku obrotu mieszkaniami. urban.one automatycznie wycenia mieszkania w oparciu o zebrane wcześniej miliony rekordów z cenami transakcyjnymi w 27 miastach. Aplikacja rozwiązuje problem związany z dysproporcją informacyjną na rynku nieruchomości. Zmienia standardy i wyrównuje szanse obu stron transakcji.

 

Kiedy zaczęliście i dokąd zmierzacie?

urban.one działa samodzielnie od maja 2016 roku. Współpracuje także z jednym z najpopularniejszych w Polsce serwisów ogłoszeń nieruchomości – Otodom z grupy Naspers. Dzięki temu, także osoby poszukujące w Otodom własnego M mogą sprawdzić, czy dana cena ofertowa mieści się w przedziale kwot, w których zawierane są transakcje mieszkaniowe w najbliższej okolicy. Obecnie w Otodom jest już niemal kilkanaście tysięcy adresów mieszkań na sprzedaż z opcją ich wyceny przez urban.one. Natomiast ze szczegółami można zapoznać się kupując raport przez www.urabn.one.

 

Kto tworzy rozwiązanie?

Cenatorium: warszawska spółka fintech, dostarczająca aktualnych danych o transakcjach na rynku nieruchomości. Obecnie Cenatorium dysponuje ponad 3,2 mln rekordów z cenami transakcyjnymi z całej Polski pochodzących ze źródeł publicznych. Cenatorium świadczy usługi dla banków w procesie podejmowania decyzji przyznawania kredytów hipotecznych, monitoringu portfela oraz modelu prognostycznego. Firma dostarcza również rozwiązania systemowe niezbędne do właściwej wyceny gruntów, nieruchomości i służebności dla dużych spółek infrastrukturalnych, przesyłowych oraz energetycznych.

Do wyliczania wartości podawanych przez urban.one wykorzystywane są modele statystyczne bazujące na cenach transakcyjnych, czyli informacjach o rzeczywistych transakcjach kupna-sprzedaży mieszkań w danej okolicy. System wykorzystuje modele takie jak sieci neuronowe, drzewa decyzyjne czy lasy losowe i za pomocą specjalnych algorytmów wylicza dane. Takie podejście jest wynikiem zastosowania autorskiej metodologii opracowanej przez naukowców z Politechniki Warszawskiej, SGH i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

 

Jaki macie model biznesowy?

Raporty są dostępne dla wszystkich. Można je kupić online. W przypadku instytucji/firm czy osób, które są zainteresowane zakupem pakietów raportów mamy osobną ofertę. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat prosimy o kontakt z działem sprzedaży: kontakt@urban.one

 

Jak można sprawdzić produkt?

Przykładowy raport znajduje się na stronie urban.one. Ponadto, bardzo często organizowane są promocje na zakup raportu.