Najciekawsze rozwiązania w branży #PropTechPL

Znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz,
aby wybrać właściwą drogę  w nieruchomościach.

ShareSpace.pl – przestrzeń do pracy

Zobacz produkt

ShareSpace to platforma transakcyjna kojarząca profesjonalistów z operatorami przestrzeni biurowej, w sferze online. Wierzymy, że Coworking to coś więcej niż tylko miejsce do pracy. www.sharspace.pl 

Czym jest aplikacja?

ShareSpace to platforma transakcyjna kojarząca profesjonalistów z operatorami przestrzeni biurowej, w sferze online.

Po pierwsze poprzez agregację ofert dajemy przedsiębiorcom pełen dostęp do informacji o możliwościach elastycznego najmu biurowego na rynku. Dzięki temu wynajmujący mają pełną świadomość, że podejmują najlepszą decyzję dla swojej firmy.

Po drugie, poprzez funkcjonalność bezpośrednich rezerwacji stanowisk pracy, mikrobiur czy sal konferencyjnych, oraz modułu bezpośredniej komunikacji z właścicielami przestrzeni, znacząco skracamy dystans jaki przedsiębiorca musi przejść przy wynajmowaniu nowego miejsca pracy.

Po trzecie odciążamy go przy negocjacjach, formalnościach i wyszukiwaniu odpowiedzi na najmniejsze szczegóły ofert, tak aby nasz przedsiębiorca mógł skupić się na tym co dla niego naprawdę ważne – na rozwoju firmy.

 

Jaki problem rozwiązuje?

Specjalizując się w niszy jaką są biura coworkingowe i serwisowane odrzucamy ciężar długoterminowych umów jaki tradycyjna branża kładzie na młodych przedsiębiorców. Nie sposób, aby podejmowali dobre decyzje o wielkości, stylu i lokalizacji dla swojego biura, przewidując potrzeby swojej firmy na kilka lat w przód. Dzięki krótkoterminowym umowom najmu oraz możliwości wynajmu stanowisk pracy online na godziny, dni czy miesiące, dajemy przedsiębiorcom elastyczność jakiej wymagają od miejsca pracy w obecnych czasach.

Ponadto nadajemy tej niszy należytą transparentność informacji. W dobie w których nawet kluczowe decyzje podejmowany są bardzo szybko, skracamy czas i dystans użytkownika końcowego do ofert elastycznego najmu biur. Mieliśmy już przypadki w których od zapytania do wprowadzenia do nowego biura minęło niespełna 12 godzin. A poprzez moduł rezerwacji stanowisk pracy ten czas skrócony jest do absolutnego minimum.

Coworking to coś więcej niż tylko miejsce do pracy. Miesięczny czynsz obejmuje dostęp do kuchni, jadalni, WiFi , mebli i urządzeń biurowych. Często to również dostęp do: sal konferencyjnych, zintegrowanych z najnowszymi urządzeniami audio-wizualnymi, sal do organizacji imprez, pomieszczeń na seminaria czy narady, tarasu na świeżym powietrzu, przechowalni rowerów, całodobowego dostępu wraz z ochroną i oczywiście do stałych zaproszeń na wydarzenia społecznościowe.

Przekrój podmiotów korzystających z coworkingu jest tak szeroki jak wachlarz usług oferowanych przez daną lokalizację. Poprzez dedykowane biurka na przestrzeni open-space coworking adresuje zapotrzebowanie freelancerów, cyfrowych nomadów (digital nomads), czy małych zespołów projektowych i początkujących startupów, którzy takie biurka zarezerwują przez ShareSpace zdalnie niczym pokój na AirBnb czy Booking.com.  

W coworkingu przestrzeń jest współdzielona ze specjalistami różnych profesji – przedstawicielami zawodów kreatywnych, startupami, małymi przedsiębiorstwami a także coraz częściej mobilnymi pracownikami dużych korporacji. Daje to okazję do współpracy i networkingu, którego nie da nam żadna konferencja czy wydarzenie, a także tworzenia partnerstwa z innymi firmami, które pracują obok ciebie.

Zamykane prywatne biura, mieszczą zespoły od 2 do 15 osób, a częsta możliwość ich łączenia pozwala na ulokowanie struktury całej firmy w ramach jednej lokalizacji.  Zarówno zagranicą jak i w Polsce widzimy, że globalne korporacje powoli wkupują się w trend coworkingu, lokując swoje najbardziej kreatywne zespoły, czy nawet całe oddziały w przestrzeniach coworkingowych.

 

Kiedy zaczęliście i dokąd zmierzacie?

ShareSpace operuje od 01/05/2017 i zrzesza ok 80% Polskiego coworkingu. Oczywiście cały czas usprawniamy nasz serwis, i zależy nam na ekspansji naszego zasięgu krajowego. Naszym głównym celem jest ekspansja na inne kraje Europy, korzystając na skali coworkingu w takich hubach jak Londyn, Berlin czy Monachium. Naszą misją jest nadanie dostępu do międzykrajowych elastycznych miejsc pracy firmom i przedsiębiorcom z całej Europy.

We wrześniu 2017 roku ShareSpace zawarła umowę partnerstwa strategicznego z Cushman & Wakefield międzynarodową firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości komercyjnych, dostrzegając szybki rozwój nowoczesnej infrastruktury biurowej dla startupów oraz małych i średnich firm w postaci biur coworkingowych, a także zmieniające się preferencje korporacji w zakresie najmu. Na podstawie podpisanej umowy obie firmy dążą do rozwoju i promowania rozwiązań technologicznych i komercyjnych umożliwiających zawieranie transakcji elastycznego najmu powierzchni biurowych.

 

Kto tworzy rozwiązanie?

Współzałożyciele ShareSpace – Robert Chmielewski i Marcin Dyszyński przebywając na studiach za granicą mieli okazję zapoznać się z fenomenem coworkingu. Po kilku dniach pracy w jednej z Londyńskich przestrzeni – nie mieli wątpliwości, że jest to przyszłościowych kierunek, szczególnie ukierunkowany na rozwój młodych firm. Zafascynowani tym trendem postanowili połączyć swoje specjalizacje – w nieruchomościach i IT – oraz wspólne zamiłowanie do nowych technologii, i rozpocząć pracę nad platformą coworkingową online – tak powstało ShareSpace.

Robert Chmielewski – Absolwent University College London na kierunku BSc Planning and Real Estate. Zdobywał doświadczenie w Polsce i zagranicą, szczególnie w obszarze analityki projektów rynku nieruchomości. Ekspert z dziedziny alternatywnych inwestycji w nieruchomości. Pracował w takich firmach jak Griffin Real Estate, Jones Lang LaSalle czy Arcadis Group

Marcin Dyszyński – Absolvent University College London (MSc Information Security) oraz Goldsmiths College London (BSc Music Computing). Tworzy aplikacje internetowe od 5 lat w typu eCommerce i SaaS. Jest założycielem portalów dla studentów StudentGroup, portalu Tickthebucket oraz ShareSpace.

Zespół ShareSpace to połączenie młodych ludzi, startupowców i ekspertów rynku nieruchomości. Dzięki temu potrzeby młodych firm, startupów czy większych przedsiębiorstw są bardzo dobrze rozumiane.

 

Jaki macie model biznesowy?

Operujemy w modelu success fee – prowizja od zakontraktowanych i opłaconych transakcji najmu.

 

Jak można sprawdzić produkt?

Wystarczy zarezerwować biurko na naszej platformie, ceny zaczynają się już od 25 pln za godzinę, co daje nieograniczony dostęp do specjalistów różnych profesji, w tym freelancerów, startupów i innych przedsiębiorstw.

Oferujemy jedyne w swoim rodzaju narzędzia bezpośredniej komunikacji z właścicielem i rezerwacji stanowisk pracy. Nie ma pośredników, więc pisząc zapytanie mamy pewność, że trafi ono bezpośrednio do właściciela przestrzeni. System rezerwacji zsynchronizowany jest z kalendarzem dostępności dlatego zapewniamy, że przedsiębiorca zawsze otrzyma stanowisko pracy za które zapłacił.

ShareSpace odgórnie ustala warunki użytkowania przestrzeni oraz elastyczną politykę anulacji rezerwacji. Także niezależnie od tego czy rezerwujemy przestrzeń w Warszawie, Krakowie czy Poznaniu, zawsze jesteśmy chronieni tymi samymi warunkami.

Ważnym elementem jest również wsparcie które oferujemy. Wystarczy skontaktować się z nami przez livechat, telefon, e-mail, czy intuicyjny formularz, a nasz zespół bezkosztowo pomoże przy negocjacjach, formalnościach prawnych aż po elementy przeprowadzki i wprowadzenia do nowej przestrzeni.