Najciekawsze rozwiązania w branży #PropTechPL

Znajdziesz tu wszystko czego potrzebujesz,
aby wybrać właściwą drogę  w nieruchomościach.

Flateo.pl

Zobacz produkt

Flateo.pl jest Serwisem łączącym Klientów Indywidualnych z Deweloperami. 

Czym jest aplikacja i jaki problem rozwiązuje?

Flateo.pl jest Serwisem łączącym Klientów Indywidualnych z Deweloperami. Jesteśmy odpowiedzią na wciąż powstające nowe wyzwania stawiane przez Deweloperów jak i Ich przyszłych Klientów. Flateo jako fundament stawia sobie obsługę ludzi poszukujących własnego lokum na resztę życia. Często to bardzo poważna decyzja i od właściwego wyboru zależeć będzie kolejna połowa Ich doczesności. Chcemy pomóc na każdym etapie jego zakupu. Dlatego dla tej grupy Klientów, tak zwanych Userów wychodzimy naprzeciw z etykietą:

Szukasz swojego pierwszego mieszkania lub przeprowadzasz się z rodziną do większego domu? Sprawdź, które inwestycje są najbardziej popularne w Twojej okolicy, a my pomożemy wybrać dla Ciebie najlepsze mieszkanie.

To stereotypowe hasło, ale to właśnie od właściwego odzewu na nie zależy tak niezmiernie wiele. Proszę sobie wyobrazić, młodą rodzinę. Ojciec, głowa familii trzymający małego synka za dłoń, a obok matka z niemowlęciem na rękach. To nie są tylko Klienci czy Userzy, to cała historia, która ma szansę na swój nowy piękny początek. Dlatego właśnie tak bardzo zależy nam, by ta historia i wiele podobnych miały szczęśliwy start.

Na naszej stronie można również znaleźć blog z cennymi poradami. Umieszczamy tam wsparcie radą oraz doświadczeniem w formie artykułów na temat poszczególnych tematów, z których nasi Użytkownicy chętnie korzystają, ponieważ kupno nieruchomości mieszkalnej nie kończy się wraz z otrzymaniem własności notarialnej. Tak naprawdę, to dopiero początek drogi, która może przynieść wiele ekscytacji.
 

Kiedy zaczęliście i dokąd zmierzacie?

Początki Flateo sięgają niespełna trzech lat wstecz. Serwis wtedy wyglądał zupełnie inaczej, bo dopiero od kilku miesięcy reaktywowany został do świeżej wersji. Nowe logo, przyjazny design, lepsze obsługiwanie, łatwiejsze poruszanie się na stronie.
Chcielibyśmy zrewolucjonizować rynek deweloperski w Polsce i nadawać mu kierunek. Wciąż podnosić sobie poprzeczkę i sprawiać byśmy to my mogli w pewnym momencie tworzyć trend obsługi panujący na rynku, a nie się do niego dostosowywać. Prowadzenie działalności, nieważne w jakiej dziedzinie, to ciągłe zmiany i dostosowywanie się do potrzeb oraz spełnianie oczekiwań na najwyższym poziomie. Tego właśnie chcemy. Spełniać oczekiwania na najwyższym poziomie, dlatego nie zadajemy sobie pytania jak daleko nas to poniesie w naszej wędrówce, ale mamy głęboką nadzieję, że zajdziemy najdalej jak to możliwe.

 

Kto tworzy rozwiązanie?

Każda osoba z Grupy Flateo ma swój niezastąpiony wkład w to, że Flateo staje się tym czym się staje. Trudno bowiem odebrać zasługi grafikowi, który wkłada wszystkie swoje siły w to, by serwis wyglądał przyjaźnie, informatykowi, który sprawia, że strona działa tak jak powinna czy copywriterowi, który pisze wartościowe artykuły dla Użytkowników na bloga (często nawet nocą). Wszyscy tutaj tworzymy Flateo z pasją. Do tego stosujemy rozwiązania outsourcingowe, zarówno w zakresie IT jak i SEO. Uważnie dobieramy partnerów i staramy się, by współpracować tylko z najbardziej renomowanymi firmami na rynku, co daje gwarancję jakości naszego produktu.

Grupa obsługująca serwis liczy sobie zaledwie kilka osób, ale najważniejszą i bez wątpienia tą, o której należy wspomnieć jest Pan Szymon- pomysłodawca i założyciel. Nosi On żartobliwe francuskie miano “Papy”, ponieważ traktuje serwis i nas jak swoje dzieci. Podchodzi do wszystkich z troską, jest mądry, pomysłowy i czasami bywa surowy, dzięki czemu zawsze można na Nim polegać.

 

Jaki macie model biznesowy?

Modele biznesowe na jakich się opieramy, to B2B na rynku wertykalnym, to znaczy, że nasza działalność funkcjonuje głównie w jednym sektorze – branży nieruchomości rynku pierwotnego. Zachęcamy Deweloperów do posiadania rocznego abonamentu na prezentację swoich inwestycji w naszym Serwisie, ponieważ uważamy, że tylko taki model jest w stanie wygenerować jak największą ilość zapytań, w konsekwencji prowadzących do sprzedaży.  Równocześnie realizujemy w naszym zakresie model B2C w strategii komunikat – Klient-zakup, gdzie Klienci zainteresowani zakupem własnego “M” mogą złożyć u nas zapytanie, które następnie przekazywane jest do takiego Dewelopera, który naszym zdaniem ma największe szanse, by spełnić oczekiwania Klienta zarówno pod kątem lokalizacji, jak i innych istotnych parametrów.

 

Jak można sprawdzić produkt?

Sprawdzając nas. Tylko w ten sposób można rzetelnie sprawdzić oferowane przez nas rozwiązania. Nie ma na rynku podmiotu, który w stu procentach odpowiada na wszystkie potrzeby swoich klientów. Tutaj pozwolę sobie dokończyć lekko żartobliwą aksjologią, że chcemy spełniać 99% tych potrzeb, a pozostały jeden procent pozostawimy naszym Klientom jako niedosyt, by w swojej satysfakcji wracali – w ofercie czy na blog – po więcej.