Niezbędne narzędzia w pracy agenta nieruchomości

1

Lut, 2013

Kiedy blisko półtora miliona lat temu na Ziemi pojawił się homo habilis świat miał już na zawsze zmienić swoje oblicze. Świadomość tego, że przedmioty można łączyć i wykorzystywać w różnych celach była nieoceniona dla rozwoju człowieka. Narzędzia są dziś naszą codziennością.  Poznaj więc niezbędne narzędzia w pracy agenta nieruchomości.

Dziś, kiedy spojrzymy na świat widać oceny dobrodziejstw techniki, ale i pustkowia niewykorzystanych zasobów. Istnieje cała masa bezużytecznych, nikomu niepotrzebnych, nieefektywnych i kłamliwych w swych ofertach narzędzi, które będąc oznaką przepychu technologii stały się jej zmorą. Wybór pomiędzy nieprzydatnym narzędziem a skutecznym staje się prawdziwym dylematem.

Stąd jedynym rozwiązaniem jest wzajemna pomoc i społecznościowe rekomendacje, które pozwalają uwolnić nas od jarzma straconych minut i nieefektywnych decyzji. Oto więc subiektywny przegląd narzędzi poprawiających naszą codzienność.

 

Narzędzia w pracy agenta nieruchomości

 

MorizonPro

Aplikacja przeznaczona stricte dla pośredników. To mini CRM wspomagający efektywną pracę w terenie. Gdziekolwiek jesteśmy pozwala na bezproblemowe przeglądanie własnej bazy ofert czy zapytań. Umożliwia szybki i skuteczny podgląd treści usprawniając obsługę nieruchomości. Jest to naprawdę nieoceniony „wspomagacz” podczas prezentacji ofert.

 

Evernote

Klasyka gatunku, chociaż, jak zauważyłem dla Pośredników to wciąż pewna nowość. Osobiście nie wyobrażam sobie pracy bez Evernote’a. To doskonałe kompendium notatek, pomysłów, idei. Wszystko cokolwiek znajdziemy w sieci (ale i nie tylko) a jest warte naszej uwagi w bardzo prosty sposób możemy zapisać w Evernote. Notatki możemy tagować, przypisywać, udostępniać innym. Aplikacja pozwala na pracę zespołową i sprawdza się w komunikacji biurowej. Podczas spotkania z klientem pozwala szybko zanotować istotne informacje, np. warunki umowy przedwstępnej itp. Spotkania firmowe, konferencje, seminaria – okazja do ciągłego notowania!

 

Google drive

Produkty ze stajni Google mają to do siebie, że zachwalać ich przydatności nie trzeba. Drive to unowocześnione Documents, które dzięki darmowej przestrzeni do przechowywania danych umożliwia wspólną pracę na plikach. Wystarczy wgrać je na swoje konto, by po krótkiej synchronizacji mogła go odczytać inna osoba, na drugim komputerze, na drugim końcu Polski. Umów, protokołów, aktów nie trzeba już więcej przesyłać mailem a wystarczy umieszczać w Google drive, by swobodnie w każdej chwili z nich korzystać. Forma pracy z dyskiem zależy tylko od naszej kreatywności. Można zapisywać dane kontaktowe, listy klientów, spisywać protokół odwiedzin i zawsze mieć pod ręką wszystkie niezbędne informacje. Ogromnie polecam.

Tumblr

Pojawienie się platformy do blogowania może trochę zdziwić, lecz niepotrzebnie. Jeśli ktoś prowadzi bloga, spisuje aktualności czy uskutecznia inną formę komunikacji z klientami może albo bezpośrednio korzystać z Tumblr’a, albo traktować go jako dodatkowy kanał pozycjonowania. Obsługa jest naprawdę prosta a korzyści, jakie można dzięki platformie odnieść, nieocenione. Dodatkowo Tumblr jest pożytecznym kanałem do pozyskiwania wartościowych treści, które znacząco mogą wzbogacić nasz biznes.

Pocket

Wspaniała aplikacja, dzięki której każda treść na jaką nie możemy aktualnie poświęcić czasu zostanie przeniesiona do „portfela” na później. Znalazłeś ciekawy artykuł, grafikę, multimedia, ale nie masz wystarczająco czasu na pełną kontemplację? Zainstaluj pocket i przeglądaj ciekawe treści, kiedy naprawdę znajdziesz na to czas. Dla wszystkich żądnych wiedzy – absolutna konieczność.

Flipboard

Dla tych wszystkich, którzy szukają inspiracji, wiedzy i informacji a przy tym uwielbiają prostotę i klasyczną formę przeglądania gazet nie ma lepszej apki. Wspaniałe narzędzie segregujące interesujące nas informacje, a do tego prezentujące je w przepiękny sposób. Korzystanie z aplikacji to czysta przyjemność i nieocenione korzyści intelektualne.

Bit.ly

To dedykowana platforma do skracania linków. Zamieszczane linki wyglądają schludnie i profesjonalnie a przede wszystkim oszczędzają miejsce. Taka forma dobrze sprawdza się w przesyłaniu linków z ogłoszeniami ofert nieruchomości bez względu na to czy dzieje się to przez portal społecznościowy, czy za pośrednictwem e-maila.

Nie ulega wątpliwości, że bez względu na to czy homo to habilis, erectus, sapiens czy nawet robotus zawsze jesteśmy człowiekiem korzystającym z narzędzi. Przez wieki zmieniał się tylko ich rodzaj i stopień wydajności, który za ich pomocą możemy realizować. Jeśli można coś robić lepiej, sprawniej, łatwiej to szkoda by było tego nie uskuteczniać. Przydatnych narzędzi z pewnością jest więcej, jeśli więc macie te, które warto polecić – śmiało.

 

Artykuły, które warto przeczytać w tym temacie:

Wsparcie bloga